Wypięknieje północne nabrzeże Brdy

Renowacja bulwarów nad Brdą obejmie kolejny odcinek o długości 1,2 km od ul. Krakowskiej do Żabiej za mostem Pomorskim. Przebudowa nabrzeża potrwa do połowy 2026 r.

Prace wykona firma Strabag, która wygrała przetarg ogłoszony przez ratusz. Zajmie się ona inwestycję we wszystkich aspektach – przygotowaniem projektu, uzyskaniem pozwoleń oraz pracami budowlanymi.

Jak będzie wyglądał odnowiony fragment nabrzeża? Szczegóły zostaną przedstawione w projekcie przygotowanym przez Strabag, ale wiadomo, że będzie to kontynuacja stylu jaki znamy z bulwaru przebudowanego w ubiegłym roku między mostem Bernardyńskim a ul. Uroczą. Będzie to zatem deptak dla pieszych wyłożony kostką, szeroka. asfaltowa ścieżka rowerowa oraz małą architektura, w tym ławki, parkingi dla rowerów i miejsca relaksu. 

Inwestycja obejmie również prace na wyspie św  Barbary, która ostatnimi laty została całkowicie ogołocona z drzewostanu. Zostaną na niej posadzone drzewa kilku różnych gatunków, a dodatkową atrakcją będzie rzeźba św. Barbary – patronki flisaków.

Inwestycja będzie kosztowała miasto 25 mln zł.

Komentarze