Bydgoszczanin nowym naczelnym „Newsweeka”

Tomasz Sekielski, ma zostać od lipca nowym redaktorem naczelnym polskiego wydania tygodnika “Newsweek”. Bydgoszczanin zastąpi na tym stanowisku Tomasza Lisa.

Lis pożegnał się z Czytelnikami szeroko komentowanym I wzbudzającym kontrowersje felietonem, w którym stwierdził m.in., że w Polsce nie ma już wolnych mediów. Wskazanie jego następcy przyjęte zostało z entuzjazmem, zarówno przez władze koncernu Ringier Axel Springer Polska, jak i zespół redakcyjny.

Od radiowęzła do TVN

Urodzony w 1974 roku Tomasz Sekielski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor głośnych filmów dokumentalnych, ale także prozaik (książki sensacyjne i thrillery). Swoją karierę zaczynał w bydgoskim radio VOX (wcześniej prowadził szkolny radiowęzeł w technikum budowlanym), z którego przeniósł się do radia Wawa, a później do Radia dla Ciebie. Pierwsze poważne sukcesy zaczął odnosić jako reporter „Faktów” TVN, relacjonując m.in. przebieg wojny w Kosowie czy prace komisji śledczej ds. tzw. „Afery Rywina”. Prowadził też programy „Kropka nad i” i „100 dni premiera”. Współpracował też z Andrzejem Morozowskim, co zaskutkowało ujawnieniem materiału, który wywołał w 2006 roku tzw. „Aferę taśmową”. Z TVN odszedł w 2012 roku.

Teorie spiskowe

Od 2012 do 2015 roku Sekielski prowadził audycje w radio Tok FM, a w latach 2010-2011 i 2013 pracował dla tygodnika „Wprost”. Po niespełna rocznej przygodzie z programem „Teraz ja!” w Nowa TV stworzył cykl „Teoria spisku”, gdzie badał m.in. sprawę samobójstwa Andrzeja Leppera. W 2018 roku uruchomił swój kanał w serwisie YouTube.

Tylko nie mów nikomu”

W 2019 roku szerokim echem odbił się film dokumentalny Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka „Tylko nie mów nikomu”, demaskujący proceder molestowania i wykorzystywania dzieci przez księży katolickich. Po jego premierze oświadczenia w tej sprawie wydali prymas Wojciech Polak i arcybiskup Stanisław Gądecki. Drugim głośnym filmem braci Sekielskich o pedofilii w kościele katolickim był „Tylko nie mów nikomu”.

Nagrody i życie prywatne

Tomasz Sekielski był laureatem wielu nagród, w tym Grand Press i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Tylko nie mów nikomu”.

Tomasz Sekielski ma żonę Annę i dwoje dzieci – Julię i Łukasza.

Komentarze