Nowy Port to nowa Bydgoszcz. Ogromna inwestycja w centrum

Jak już wiadomo, Opera Nova będzie miała wkrótce nowego sąsiada: to inwestycja Nowy Port, realizowana przez firmę AWZ Deweloper. Budowa wystartowała jeszcze w 2020 roku i teraz praca w tym rejonie miasta wre. Wiele wskazuje na to, że możemy spodziewać się znakomitych efektów, odświeżających dla tej części miasta.

Plany zakładają zbudowanie kilkunastu budynków mieszkalnych, a wśród nich będą też 36-metrowe apartamentowce. W Nowym Porcie ma powstać aż do 700 mieszkań. Robi wrażenie, a rozmach tego przedsięwzięcia z pewnością prędzej czy później wpłynie na odbiór miasta przez samych mieszkańców.

Czego możemy się spodziewać po tej inwestycji? Czy aby na pewno będzie to spójne z architekturą miasta? Ile będą kosztować mieszkania w Nowym Porcie? Nasuwa się wiele pytań, a na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać. Odpowiedzi jednak z pewnością będą rodzić kolejne wątpliwości, a te rozwiane zostaną dopiero kiedy zobaczymy końcowy efekt budowy.

Nowy Port to nowa jakość

To inwestycja, o której jest głośno w całym kraju. I – jak można się spodziewać po jej rozmiarach – ceny wcale nie będą niskie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę bydgoski rynek nieruchomości.

Za metr kwadratowy mieszkania będzie trzeba zapłacić od dziesięciu i pół tysiąca złotych. Dla porównania: to więcej niż za przeciętne mieszkanie w Gdańsku. Ale to mówi samo za siebie: w tym przedsięwzięciu nic przeciętne nie będzie. W tej opłacie zawiera się bowiem nie tylko wysokiej jakości nieruchomość, ale także świetna lokalizacja i widok na rzekę. Sama okolica przejdzie też pewne zmiany, aby dopasować bogactwo apartamentowców do urbanistycznej przestrzeni Bydgoszczy.

Szykuje się także rewitalizacja

W planach jest także rewitalizacja historycznej zabudowy po fabryce Befana, gdzie już rozpoczęto prace na początku tego roku. Między kilkunastoma budynkami zobaczymy trzy osie komunikacyjne. Pierwszą z nich będzie zielona aleja, która nada trochę kolorytu nowoczesnej okolicy Nowego Portu. To w połączeniu z rzeką nada charakterystycznego klimatu tej bydgoskiej okolicy i miejmy nadzieję, że będzie to w harmonii z resztą inwestycji. Oprócz tego możemy spodziewać się pasażu oraz nadrzecznych bulwarów. Ten ostatni aspekt z pewnością wprowadzi trochę życia i sprawi, że to miejsce stanie się kolejnym centrum spotkań mieszkańców.

Inwestycja będzie umiejscowiona w kwartale ulic Obrońców Bydgoszcz, Warmińskiego, Focha i Marcinkowskiego. Dla mieszkańców tego rejonu z pewnością nie jest to nowość, jako że prace trwają od końca 2020 roku. Jak długo jednak potrwa budowa? Koniec jest planowany na drugą połowę 2023 roku. Deweloperzy zapewniają o wysokiej jakości materiałach i wysokim standardzie. Jak jednak to będzie się wpasowywało w krajobraz Bydgoszczy? Trudno powiedzieć na podstawie obecnego stanu budowy, jako że prace trwają niecały rok. Budowniczych i inwestorów czeka jeszcze mniej więcej dwa razy tyle pracy.

Podsumowując: z całą pewnością będzie inaczej, inwestycja odmieni i odświeży centrum miasta. Na rezultaty trzeba poczekać – ale najprawdopodobniej będzie warto.

One Response

  1. Ewa 12 stycznia 2022 Odpowiedz

Komentarze